Cała Polska jednoczy się po katastrofie samolotu rządowego. Nagle wszelkie media zmieniły swoje zdanie na temat ś.p. Prezydenta, a największe portale i gazety przybrałby żałobne barwy. Z radia i telewizji usłyszymy słowa otuchy i patriotyczne wspomnienia. Nawet nagonki na polityków chwilowo ustały.

Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko i niespodziewanie odchodzą. Być może warto zacząć żyć tak, jakby każdy dzień miał być naszym ostatnim… Jak na te wieści zareagował świat?

Napisały o tym największe zagraniczne czasopisma i portale. Wśród najpopularniejszych słów kluczowych wpisywanych do wyszukiwarek zaczęły pojawiać się frazy związane z Katyniem. Temat, o którym mało kto poza Polską wogóle słyszał, teraz ujrzał światło dzienne.

A jak zareagowali nasi rodacy? Bardzo różnie. Niektórzy skomentowali wpisy blogowe stawiając wirtualne znicze [*]. Inni pojawili się w Warszawie na Starym Mieście, by oddać hołd Prezydentowi i zapalić symboliczną świeczkę na pożegnanie. Część z nas gorliwie się modliła za dalsze losy kraju i osób będących na pokładzie pechowego samolotu.

Pojawili się i tacy, którzy zaczęli roztrząsać, jak doszło do katastrofy. Słyszałem nawet o spekulacjach – choć sądzę, że niewiele mających wspólnego z rzeczywistością – że to rosyjski czołg na lotnisku zestrzelił maszynę. Co najmniej, dość pochopne wnioski.

W internecie znalazłem akcję typu: złóż kondolencje, a my je opublikujemy za opłatę 30 złotych. To, że jesteśmy przedsiebiorczy potrafię zrozumieć, przecież to niezwykle ważna cecha. Akurat ten przypadek przekracza granicę dobrego smaku. Spotkałem się także ze specjalnie stworzoną ministroną na temat katastrofy stworzoną na potrzeby sprzedaży e-booków.

Zginęły wykształcone osoby piastujące odpowiedzialne stanowiska. Jakie zmiany nas czekają? Jakie będą oficjalne dane w sprawie śledztwie dotyczącym katastrofy?

Chciałem dołączyć także swoje wyrazy żalu i współczucia dla rodzin poległych.

PS Ponieważ niektórzy mogą się zastanawiać, co się dzieje z Alternatywnymi Spotkaniami Biznesowymi to informuję, że z powodu żałoby narodowej przesuwamy je na późniejszy termin. Na początku maja wystąpi w Warszawie Adam Gnych. Jak wszystko przygotujemy, to napiszę konkrety.

O autorze

Michał Toczyski(http://www.scorise.com/) - Założyciel agencji marketingu internetowego Scorise, a obecnie prezes zarządu. Jest odpowiedzialny za zarządzanie jej rozwojem, jakością wypracowywanych rozwiązań i kontakt z kluczowymi Klientami agencji. W biznesie od 2008 roku, kiedy to uruchomił firmę w branży szkoleń biznesowych (Sukces PRO) współpracując z 55 trenerami z różnych obszarów. Na bazie doświadczenia zdobytego przy promocji licznych usług szkoleniowych w 2010 roku zaczął prowadzić agencję marketingową Platinum Group, która w 2012 roku uległa rebrandingowi na Scorise (czyli „wzrost wyników”). Z wykształcenia i zamiłowania ekonomista. Napisał ponad 450 artykułów na tematy związane z zarządzaniem marketingiem, przedsiębiorstwem, komunikacją. Perfekcjonista i pragmatyk wierzący, że w marketingu zarówno kreatywne, jak i sprawne i procesowe podejście pozwala tworzyć wyróżniające się rozwiązania przynoszące efekty biznesowe.

Similar Posts

Pozostaw odpowiedź

required*