Ale nie poruszysz Ziemi. Bo nie damy ci punktu podparcia.

Tytułowe słowa tego wpisu wypowiedział Archimedes po wynalezieniu dźwigni. Okazało się, że używając niewielkiej siły możemy podnieść niezwykle ciężki przedmiot, a sama konstrukcja urządzenia nie wydawała się być jakoś wielce skomplikowana.

Archimedes wiedział, że nie istnieje taki punkt podparcia, by fizycznie poruszyć świat. Nieraz podobnie dzieje się z nami – zakładamy sobie, że jeśli ktoś coś zrobi, to my wtedy osiągniemy sukces, zdobędziemy szczyt i tak dalej.

A później, jak na złość nikt nam nie daje tych możliwości i genialny w swojej prostocie, ale ambitny plan nigdy nie ujrzy światła dziennego. Przykre, a jednak tak się zdarza. Ludzie mi mówią, że na niektóre biznesy potrzebują ogromnych pieniędzy, to jak je najłatwiej zdobyć?

Nie zapracować. Nie rozwinąć na początku mniejszą firmę. Nawet nie łapać inwestora. Tylko do unii po kasę, by odzyskać swoje płacone w pocie czoła podatki, być może nawet z nadwyżką. Tak jest najłatwiej. A to, że czeka się parę miesięcy bez wbicia łopaty w podatny grunt i rozpoczęcia roboty, to inna sprawa.

Pokażcie mi start-up, który rozwinął się dzięki unijnemu finansowaniu. Wiadomo nie od dziś, że przecież składanie wniosków nie służy zdobywaniu finansowania na biznes, tylko chodzi o przelewanie pieniędzy na konta swych współpracowników.

„- A co zrobisz, jak nie dostaniesz tej kasy z unii? – Jak to co? Nic”.

Nie oglądajmy się na innych, aż nam ktoś coś da. Inwestorom i partnerom biznesowym pokazujmy się z dobrej strony. Nie jako ludzie, którzy mają genialny pomysł, ale jako ci, którzy działają z determinacją w kierunku swych celów. Pewnie już o tym słyszałeś, może Ci ktoś powiedział albo doszedłeś do tego samemu. Ale nie zapominajmy się i pamiętajmy o tym, jak wiele możemy zdziałać ucząc się samodzielności i budując zespół z motywujących, inteligentnych i ambitnych ludzi.

A co do samej motywacji, to chciałem Was poinformować o spotkaniu z Tonym Robbinsem w Rzymie. Szkolenie zaczyna się 23 i kończy 28 czerwca, więc warto już rezerwować bilety. 5 tysięcy osób na sali ukierunkowanych na rozwój – często menedżerów i właścicieli firm – tworzy atmosferę, której nie sposób się oprzeć. A ponieważ jako Mentora.pl patronujemy nad inicjatywą, to udało nam się uzyskać dla Czytelników kod rabatowy na polskie tłumaczenie seminarium.

Najważniejsze informacje znajdziesz tutaj: Mentora.pl Wydarzenia, a wywiad z promotorem wydarzenia znajdziesz na stronie Mentora.pl Video. Zapraszam serdecznie.

Dlaczego jednym firmom udaje się osiągnąć spektakularne sukcesy, a innym trudno związać koniec z końcem? Czym różni się system organizacji pracy jednych i drugich? W jaki sposób poznać, któremu pracownikowi można powierzyć ambitne i odpowiedzialne zadanie?

Na te pytania odpowiemy sobie już 27 kwietnia podczas kolejnego Alternatywnego Spotkania Biznesowego. Poprowadzi je Aleksander Kisil, trener zarządzania i autor książki na ten temat. Serdecznie zapraszam!

W Łodzi natomiast wystąpi ponownie prawniczka Agnieszka Piwek. Zachęcam do zastanowienia się, jakie masz pytania związane z aktualnymi przepisami, bo będziesz mógł poznać na nie odpowiedzi. Więcej informacji na powyższej stronie.

Pozdrawiam i do zobaczenia,
Michał Toczyski

O autorze

Michał Toczyski(http://www.scorise.com/) - Założyciel agencji marketingu internetowego Scorise, a obecnie prezes zarządu. Jest odpowiedzialny za zarządzanie jej rozwojem, jakością wypracowywanych rozwiązań i kontakt z kluczowymi Klientami agencji. W biznesie od 2008 roku, kiedy to uruchomił firmę w branży szkoleń biznesowych (Sukces PRO) współpracując z 55 trenerami z różnych obszarów. Na bazie doświadczenia zdobytego przy promocji licznych usług szkoleniowych w 2010 roku zaczął prowadzić agencję marketingową Platinum Group, która w 2012 roku uległa rebrandingowi na Scorise (czyli „wzrost wyników”). Z wykształcenia i zamiłowania ekonomista. Napisał ponad 450 artykułów na tematy związane z zarządzaniem marketingiem, przedsiębiorstwem, komunikacją. Perfekcjonista i pragmatyk wierzący, że w marketingu zarówno kreatywne, jak i sprawne i procesowe podejście pozwala tworzyć wyróżniające się rozwiązania przynoszące efekty biznesowe.

Similar Posts

6 comments